Jak se nabíjí elektronická cigareta?
17.11.2022

Jak se nabíjí elektronická cigareta?

Různé elektronické cigarety mají různé způsoby nabíjení. Jak e-cigaretu správně nabíjet a na co si dát pozor?

1) Jednorázová e-cigareta

Jak už název napovídá, tento typ e-cigarety je na jedno použití a nenabíjí se. Pokud jste si tedy pořídili jednorázovou e-cigaretu, nemusíte hledat nabíječku ani USB port. Jakmile jednorázová e-cigareta přestane tvořit páru, jednoduše ji vyhoďte, ideálně do jednoho z našich recyklačních boxů na prodejně.

Tip: Chcete být šetrní k životnímu prostředí? Vyzkoušejte Enviro jednorázovou e-cigaretu, kterou můžete téměř celou zrecyklovat.

2) USB nabíjení

Naprostá většina současných elektronických cigaret je vybavena USB portem. Ať už se jedná o starší micro USB nebo modernější USB-C, díky tomuto portu lze baterii v e-cigaretě pohodlně nabít.

Některé e-cigarety jsou vybaveny displejem, který zobrazuje aktuální stav nabíjení, jiné zase displej nemají a vystačí si s barevným LED indikátorem.

Co je však důležité při nabíjení jakékoliv e-cigarety:

  • Používejte v sadě přibalený kabel

  • Používejte kvalitní (značkový) adaptér do zásuvky

  • Po nabití odpojte e-cigaretu z nabíječky

  • E-cigaretu nenabíjejte na hořlavém povrchu

  • E-cigaretu nenabíjejte bez dozoru

3) Externí nabíjení

Některé e-cigarety nemají USB port vůbec nebo je určený pouze pro upgrade firmwaru. V takovém případě je k nabíjení vyměnitelných baterií potřeba použít externí nabíječku.

Externí nabíječka je ideální také pro nabíjení vyměnitelných baterií e-cigaret, které mají USB port a nabíjet umí. Externí nabíječka je k bateriím šetrnější, je bezpečnější – často je vyrobena z nehořlavých materiálů – a zvládne nabíjet více baterií najednou.

Vaprio Premium
Nahoru

Důležité informace


Zákaz prodeje elektronických cigaret osobám mladším 18 let.

Pro správné fungování webu a analýzu návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb společnosti Google (Analytics, reCaptcha) a od Vás potřebujeme souhlas s jejich využitím. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat (vyvolejte znovu okno přes odkaz "Cookies" v patičce webu).