Jak vapovat z výkonné e-cigarety
27.12.2022

Jak vapovat z výkonné e-cigarety

Každý, kdo někdy kouřil cigarety ví, jak se šlukuje. Ve světě vapingu tomu říkáme potahovat pusa-plíce. Elektronické cigarety však nabízejí ještě jeden způsob potahování.

V čem se liší?

Není to jen ve způsobu potahu, těch rozdílů, které odlišují potahování pusa-plíce a přímé potahování do plic je mnohem více. Už jen samotná elektronická cigareta se liší konstrukcí, což ji předurčuje k jednomu nebo druhému použití.

Šířka náustku, velikost přívodů vzduchu, žhavící hlavy a výkon baterie nebo modu, to všechno značí, zdali je e-cigareta vhodná spíše pro potahování pusa-plíce nebo pro přímé potahy.

Hlavní rozdíl je samozřejmě v samotném potahování. Zatímco vapování pusa-plíce je stejné jako kouření z klasických cigaret, kdy si nejprve potáhneme do pusy a poté šlukneme do plic, potahování přímo do plic se spíše podobá kouření vodní dýmky nebo inhalaci z inhalátoru.

Odpor

Způsob potahu je tedy velmi důležitý, ovšem o tom, jak budeme z e-cigarety potahovat, rozhoduje celá řada parametrů. A především je to však žhavící hlava a odpor její spirálky.

Žhavící hlavy s nízkým odporem obvykle pod 0,6Ω jsou určeny pro přímé potahování do plic. Rychle se rozžhavují a tvoří velké množství páry, které je nutné dostat z e-cigarety co nejrychleji pryč, a to klasickým potahem nedokážeme.

Některé elektronické cigarety nabízejí více typů žhavících hlav, kdy jsou některé z nich určeny pro přímé potahy, jiné zase pro potahování pusa-plíce. Podle toho, kterou hlavu si vybereme, je pak potřeba i přizpůsobit si svou e-cigaretu. Tady pak přijdou na řadu prvky jako nastavení výkonu, přívod vzduchu a náustek. To vše nám umožní si dopřát krásně volný potah s velkými mraky páry.

Výkon

S nízkým odporem spirálek se samozřejmě pojí i vysoký výkon, který je potřeba dodat. Zatímco vyšší odpory pro potahování pusa-plíce si obvykle vystačí s výkonem do 20W, pro přímé potahování do plic a nízkoodporové spirálky budeme potřebovat vyšší výkony. Ty často začínají na 30W, ale většinou se pohybují kolem 40-80W. Vzácné nejsou ani velké žhavící hlavy s mnoha spirálkami, které potřebují přes 100W.

Tady je vidět, že v případě přímého potahování do plic budeme potřebovat výkonnější mod nebo baterii, která bude schopna dodat potřebný výkon. Zatímco při vapování pusa-plíce si hravě vystačíme s menšími zařízeními a slabšími bateriemi.

Jaký použít e-liquid?

Přizpůsobit je potřeba také náplň. Nízkoodporové tanky nemůžeme naplnit jen tak ledajakým e-liquidem, potřebovat budeme hustší náplň s vyšším obsahem rostlinného glycerolu (VG). Pouze takové e-liquidy zaručí správné odpařování a bezproblémové vapování. Špatně zvolená náplň může mít za následek nejen třeba protečení kapaliny z tanku, ale také prskání z náustku a přepálení vaty ve žhavící hlavě.

Pro pohodové vapování doporučujeme zvolit například náplně Frutie pro jejich vysoký obsah VG (70%). S těmi si bezstarostně užijete vynikající ovocné příchutě.

Je to pro každého?

Vapování přímo do plic rozhodně není pro každého, ne každému bude vyhovovat a ne každý jej musí za každou cenu zkusit. Je to ale rozhodně něco, co láká velké množství vaperů, protože řada z nich si užívá obrovské mraky páry, dlouhé potahy přímo do plic a rozmanitou nabídku náplní.

Vaprio Premium
Nahoru

Důležité informace


Zákaz prodeje elektronických cigaret osobám mladším 18 let.

Pro správné fungování webu a analýzu návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb společnosti Google (Analytics, reCaptcha) a od Vás potřebujeme souhlas s jejich využitím. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat (vyvolejte znovu okno přes odkaz "Cookies" v patičce webu).