Jak vyčistit spirálku v atomizéru?
01.11.2019

Jak vyčistit spirálku v atomizéru?

Ne vždy je nutné po prvním opotřebení spirálku v atomizéru ihned vyhazovat a vyměňovat, lze ji snadno vyčistit a prodloužit jí životnost.

Spirálky se objevují ve dvou základních formách – ve žhavící hlavě a samostatně v takzvaných DIY atomizérech jako RTA, RDA a RDTA. Žhavící hlavy v sobě již spirálku společně s vatou mají nainstalovanou a stačí je do atomizéru jednoduše našroubovat. Do DIY atomizérů se spirálky usazují o něco složitěji, navíc je potřeba ručně vložit také vatu a všechno upravit tak, aby e-liquid neprotékal a dobře zásoboval vatu se spirálkou.

Zatímco v případě klasické žhavící hlavy vám při jejím opotřebení více méně nezbývá než ji vyměnit za novou, spirálky v DIY tancích je možné vyčistit a snadno jim tak prodloužit životnost. Nejrychleji se opotřebí vata, která se buď přepálí, nebo zanese příliš sladkými e-liquidy, ztratí pak savost a přestane řádně podávat chuť. Také na spirálku se při jejím používání napaluje e-liquid, karamelizuje a vytváří na povrchu spirálky nečistoty, které zhoršují její vlastnosti, ať už jde o rychlost a intenzitu žhavení nebo o podání chuti.

Vatu je v případě opotřebení nutné vyměnit, spirálku však lze vyčistit a nadále používat. Nelze to ovšem opakovat do nekonečna a časem bude potřeba vyměnit i spirálku.

Jak vyčistit spirálku v DIY atomizéru?

  • Odstraňte z atomizéru vatu

  • Na sucho vypalte spirálku (nenechte ji ale příliš rozžhavit)

  • Atomizér odšroubujte z modu

  • Spirálku dejte pod tekoucí vodu

  • Zlehka spirálku očistěte štětečkem na spirálky anebo zubním kartáčkem

  • Znovu omyjte pod tekoucí vodou

  • Na závěr opět vypalte pro odpaření zbytků vody

Pokud je na spirálkách stále napálený e-liquid nebo je produkce chuti výrazně utlumená, je na čase spirálku vyměnit. Řádné a včasné vyčištění spirálky dokáže výrazně prodloužit její životnost.

Vaprio Premium
Nahoru

Důležité informace


Zákaz prodeje elektronických cigaret osobám mladším 18 let.

Pro správné fungování webu a analýzu návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb společnosti Google (Analytics, reCaptcha) a od Vás potřebujeme souhlas s jejich využitím. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat (vyvolejte znovu okno přes odkaz "Cookies" v patičce webu).