Průvodce výběrem první elektronické cigarety
01.02.2020

Průvodce výběrem první elektronické cigarety

Kompletní průvodce výběrem první elektronické cigarety nejen pro naprosté začátečníky.

Chtěli byste si pořídit svou první elektronickou cigaretu a nevíte si rady? Zaskočil Vás příliš obsáhlý výběr, mnoho modelů a jednoduše prostě nevíte, který si vybrat? Sestavili jsme pro Vás kompletního průvodce nabitého informacemi o výběru začátečnické e-cigarety, volbě náplně, až po tipy, které Vám zajistí maximální požitek z vapování.

Výběr konkrétního modelu první elektronické cigarety je nyní ještě snazší - připravili jsme pro vás interaktivního online průvodce výběrem. Vyzkoušejte zde.

 

Co je dobré vědět při přechodu z tabákových cigaret na elektronické

1) Existuje ideální e-cigareta pro všechny.

Třeba už jste elektronickou cigaretu zkusili a je možné, že Vám nesedla. Neznamená to však, že elektronické cigarety jsou špatné nebo nefungují. Pravděpodobně jste jen narazili na model, který nebyl pro Vás vhodný a který nevyhovoval Vašim potřebám. Elektronických cigaret je obrovské množství a každý si mezi nimi dokáže najít tu ideální.

Existuje mnoho modelů pro klasické kouření i pro přímé potahování do plic, jako z vodních dýmek. Nenechte se zmást a volte ten správný model podle Vaše způsobu kouření. Elektronické cigaret určené pro klasické kuřáky jsou jednoduché nejen svým ovládáním, ale také používáním.

2) Při prvním potahu se nejspíš zakašlete.

To je normální. Pocit při vapování se liší od kouření. Většina kuřáků se při prvním vapování zakašle. „Pára“ má jinou konzistenci než než kouř, a to může způsobit kašel. Mějte na paměti, že kašel je dočasný a během několika dnů odezní.

3) Můžete mít sucho v ústech.

Nejen suchá ústa, ale i suchý nos a krk. To je také normální. V e-liquidu jsou čtyři hlavní složky (tři, pokud vaše náplň neobsahuje nikotin). Některé z těchto složek jsou hygroskopické; to v podstatě znamená, že na sebe z těla váží vodu. Dodržujte tak správný pitný režim.

4) Vapujte, nekuřte.

Kuřáci mají tendenci potahovat zprudka a silně, u elektronických cigaret je však mnohem lepší potahovat z dlouze a zlehka. Síla potahu neovlivní množství vdechnuté „páry“. Naopak nesprávné potahování může způsobit drobné problémy, které Vám vapování znepříjemní.

5) E-cigareta není cigareta.

Zatímco klasickou cigaretu si zapálíme, 5-10 minut kouříme a další si dáme až za nějaký čas, vapování z elektronické cigarety svádí k téměř nepřetržitému používání. To však vzhledem k její konstrukci není žádoucí. Ideální je udělat pár potahů a nechat poté e-cigaretu na chvilku odpočinout. Takovým způsobem pak můžete bez problému vapovat i celý den.

6) Nepřehánějte to.

Jak už zmíněno výše, e-cigareta svádí k nepřetržitému používání, ale to s sebou může nést riziko předávkování nikotinem. Pokud k tomu dojde, můžete mít mírné nežádoucí účinky podobné příliš častému kouření, které se projeví stejně rychle: obvykle bolest hlavy, mírná nevolnost nebo závratě. V takovém případě přestaňte vapovat a počkejte, až tyto příznaky odezní. Pokud k tomu dojde pokaždé, když budete vapovat, je pravděpodobné, že máte náplň s příliš vysokou silou nikotinu.

7) Nakupujte kvalitu.

V dnešní době existuje mnoho způsobů, jak si pořídit elektronickou cigaretu, ať už u stánku v podchodu, v kamenné prodejně, z eshopu, ale i ze zahraničí. Vždy však dávejte pozor, kde a co nakupujete. Elektronické cigarety a příslušenství vždy vybírejte pouze u ověřených a bezpečných prodejců. Vaprio důsledně prověřuje kvalitu svých výrobků a produktů, které máme v nabídce, garantujeme jejich kvalitu i nezávadné složení.

 

Pokud byste snad měli jakýkoliv dotaz, problém nebo se třeba chcete ujistit, jestli jste si vybrali správně, neváhejte kontaktovat náš zákaznický servis (+420 377 433 166), kde Vám se vším rádi pomůžeme.

Elektronická cigareta pro začátečníky

Vybírejte ze seznamu několika základních modelů elektronických cigaret, které jsou ideální pro naprosté začátečníky, ať už se jedná o příležitostné, slabé nebo i silné kuřáky.

https://www.vaprio.cz/clanek-elektronicka-cigareta-pro-zacatecniky.html

Nebo se podívejte na jednu z epizod Vaprio.tv, ve které představujeme další tři zajímavé modely vhodné pro začátečníky.

Jak vybírat svou první elektronickou cigaretu?

Tak přesně na to se podíváme v jednom z dílů Vaprio.tv, kde si dopodrobna rozebereme, jak na výběr e-cigarety, co je dobré vědět, něž navštívíme jednu z prodejen a na koho se obrátit v případě, že s výběrem potřebujeme pomoct.

Jak vybrat náplň do elektronické cigarety?

Výběr vhodné náplně pro správné fungování elektronické cigarety je zcela zásadní. Připravili jsme si pro vás podrobného průvodce výběrem náplně, ve kterém najdete všechny potřebné informace.

https://www.vaprio.cz/clanek-jak-vybrat-napln-do-elektronicke-cigarety-.html

Výběru náplně se věnujeme také v epizodě na Vaprio.tv.

Co je to nikotinová sůl?

8 tipů pro snazší přechod k e-cigaretám

Už jste kdysi elektronickou cigaretu zkusili a nevyšlo to? Nebo je snad pro Vás e-cigareta stále až na druhém místě a máte potíže vzdát se tabákových cigaret? Máme pro Vás 8 tipů, které Váš přechod na elektronickou variantu usnadní.

https://www.vaprio.cz/clanek-8-tipu-pro-snazsi-prechod-k-e-cigaretam.html

Cesta od tabáku k e-cigaretě. Jak se k elektronické cigaretě dostali ostatní a čím si prošli? Na této cestě nejste sami a my jsme tu od toho, abychom Vás na ní provedli.

Jak vybírat baterie 18650

Máte vyhlídnutý model, pro který je potřeba dokoupit ještě baterii? Nevíte, jak vybrat tu správnou? V tomto článku Vás provedeme výběrem vhodné baterie.

https://www.vaprio.cz/clanek-jak-vybirat-baterie-18650.html

Na co si dávat pozor při používání e-cigaret

Vapujte jako profík a nedělejte zbytečné chyby. V tomto článku se podíváme na to, čemu a jak se během používání elektronické cigarety snadno vyvarovat.

https://www.vaprio.cz/clanek-zakladni-chyby-pouzivani-e-cigaret.html

Jak nastavit režim výkonu?

Máte elektronickou cigaretu s nastavitelným výkonem a nevíte, jak tuto funkci používat? Tady vás naučíme, jak využít potenciál své e-cigarety naplno a jak na režim výkonu.

https://www.vaprio.cz/clanek-jak-nastavit-rezim-vykonu-.html

Nastavení přívodů vzduchu

Utažený, nebo otevřený, co ovlivňuje a jak jej nejlépe nastavit. Přívod vzduchu zásadně ovlivňuje požitek z vapování a my Vám zde poradíme, jak si ho správně nastavit.

https://www.vaprio.cz/clanek-nastaveni-privodu-vzduchu.html

Co to jsou žhavící hlavy

Zásadní součást elektronické cigarety, která stojí za tvorbou páry a podáním chuti. Co to jsou ty žhavící hlavy, z čeho jsou a jak fungují?

https://www.vaprio.cz/clanek-Zhavici-hlavy.html

Jak nainstalovat žhavící hlavu?

Jediná součást elektronické cigarety, kterou je potřeba pravidelně měnit, je právě žhavící hlava. Jak ji správně nainstalovat, abyste si užili pohodové vapování?

https://www.vaprio.cz/clanek-instalace-zhavici-hlavy.html

Kdy vyměnit žhavící hlavu?

Je potřeba ji pravidelně měnit, ale jak poznat ten správný moment, kdy už je vhodné žhavící hlavu vyměnit? Tak přesně to a například i informace o faktorech ovlivňujících životnost hlavy najdete v následujícím článku.

https://www.vaprio.cz/clanek-kdy-vymenit-zhavici-hlavu.html

Vaprio Premium
Nahoru

Důležité informace


Zákaz prodeje elektronických cigaret osobám mladším 18 let.

Pro správné fungování webu a analýzu návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb společnosti Google (Analytics, reCaptcha) a od Vás potřebujeme souhlas s jejich využitím. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat (vyvolejte znovu okno přes odkaz "Cookies" v patičce webu).