Proč mi prská e-cigareta?
09.11.2022

Proč mi prská e-cigareta?

Někdy se stane, že místo příjemné páry plné báječné chuti v ústech ucítíme kapky prskajícího e-liquidu. Takže než abychom si vychutnali

1) Žhavení spirálky bez potahování

Jestliže nemá e-cigareta systém automatického žhavení, je potřeba během vapování držet tlačítko. A tlačítko je potřeba držet pouze v momentě, kdy potahujeme z náustku. Pokud bychom tlačítko drželi bez potahování, v tanku / podu bude vznikat pára, která po chvilce zkondenzuje zpět na kapalinu a při takovém opakovaném žhavení se žhavící hlava přesytí a buď nám e-liquid začne protékat nebo při potahování začne prskat do úst.

Pokud máte e-cigaretu, u které je při vapování potřeba držet tlačítko, držte jej pouze v případě, že z e-cigarety potahujete.

2) Potahování bez žhavení spirálky

A teď opačný problém. Potahujeme z náustku, nedržíme tlačítko, takže se nežhaví spirálka a neodpařuje se e-liquid. V takovém případě se díky potahování dostává do žhavící hlavy čím dál tím více e-liquidu, a protože se žádný neodpařuje, hlava se přesytí a v momentě, kdy rozžhavíme spirálku, náplň vyprskne náustkem do úst.

Opět tedy platí, že když potahujeme z náustku, držíme tlačítko, aby se z e-cigarety odpařovala náplň.

3) Nízký výkon

Pokud máme e-cigaretu s nastavitelným výkonem, je potřeba před prvním použitím nastavit doporučené hodnoty. Ty najdeme uvedené na žhavící hlavě. Příliš vysoký výkon a čeká nás horká pára a velmi pravděpodobně i spálená vata. Příliš nízký výkon a e-liquid se nebude dostatečně zahřívat, bude se velmi pomalu odpařovat a tím, jak budeme potahovat, budeme do hlavy nasávat další e-liquid. Tím hlavu přesytíme a opět nás tak čeká přinejmenším bublání, v horším případě pak prskání náplně do úst.

Před použitím nastavíme vhodný výkon podle doporučeného rozsahu, který je uvedený na žhavící hlavě.

4) Řídký e-liquid

Špatně zvolený e-liquid může způsobit řadu problémů. Nevhodný poměr PG / VG může v naší e-cigaretě způsobit protékání e-liquidu, pálení vaty a právě také prskání e-liquidu. Příliš řídká náplň u výkonných e-cigaret snadno přesytí žhavící hlavu a při vapování tak kromě jiného začne e-liquid prskat do úst.

Vyberte pro svou e-cigaretu vhodný e-liquid. Nesmí být ani moc řídký, ani moc hustý.

Vaprio Premium
Nahoru

Důležité informace


Zákaz prodeje elektronických cigaret osobám mladším 18 let.

Pro správné fungování webu a analýzu návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb společnosti Google (Analytics, reCaptcha) a od Vás potřebujeme souhlas s jejich využitím. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat (vyvolejte znovu okno přes odkaz "Cookies" v patičce webu).