Skladování e-liquidů
14.12.2022

Skladování e-liquidů

Jak správně skladovat své náplně, aby i po delší době chutnaly a vypadaly dobře?

Řádné skladování e-liquidu asi není to hlavní, na co stále myslí každý vaper. Lahvičky s našimi oblíbenými náplněmi se nám většinou povalují v tašce, nebo je máme vystavené na stole či poličce. Jak tedy správně uskladnit své e-liquidy, aby co nejdéle vydržely a měly ty nejlepší vlastnosti?

Nepřítelem číslo jedna je určitě oxidace, proces probíhající samovolně a který nemůžeme úplně zastavit, ale pouze zpomalit. Zjednodušeně jde o to, že pokud se e-liquid dostane do kontaktu se vzduchem, což je nevyhnutelné, má to negativní dopad na kvalitu celé náplně, sílu nikotinu a intenzitu příchutě.

Podobně působí na náplně také teplota. Ideálně chceme své lahvičky s e-liquidy skladovat na chladnějším a v neposlední řadě také suchém místě. Takové vyhřáté auto nebo vlhké prostředí náplním rozhodně neprospívá a výrazně ovlivní nejen její vizuální, ale také chuťové vlastnosti.

Také světlo dokáže napáchat hodně neplechy a znehodnotit drahý nebo pracně namíchaný e-liquid mnohem rychleji, než si dokážeme představit. Náplním tak nejvíce prospějí tmavé lahvičky, obaly nebo skříňka, do které se světlo nedostane.

Nesprávné skladování se může projevit nejen na chuťových, ale i vizuální vlastnostech. E-liquidy mohou zežloutnout nebo ztmavnout vlivem světla nebo vzduchu.

Když už tedy víme, co všechno našim e-liquidům škodí, pojďme si říct, kde není ideální je skladovat. Pro dlouhodobé skladování určitě není vhodné auto, speciálně v letních měsících, kdy teplota uvnitř dosahuje vysokých teplot. Obecně se tak dá řídit podle výše uvedených informací a neskladovat náplně ve vlhkém prostředí, tedy například v koupelně, nebo na přímém světle, například na parapetu u okna.

Kde tedy e-liquid skladovat? Ideální jsou skříňky na suchém místě, bez přístupu světla. Velmi praktická je také lednice. Nízké teploty, bez přímého světla a vlhka udrží naše e-liquidy v té nejlepší kondici po dlouhou dobu. Je nutné však mít také na paměti, že náplně obsahují nikotin, a proto je potřeba e-liquidy držet z dosahu dětí i domácích zvířat, kterým by požití takové náplně mohlo velmi ublížit.

Správné skladování e-liquidu zajistí, že si vaše koupené nebo pracně namíchané náplně ponechají ty nejlepší vlastnosti i po delší době.

Nahoru

Důležité informace


Zákaz prodeje elektronických cigaret osobám mladším 18 let.

Pro správné fungování webu a analýzu návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb společnosti Google (Analytics, reCaptcha) a od Vás potřebujeme souhlas s jejich využitím. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat (vyvolejte znovu okno přes odkaz "Cookies" v patičce webu).