Ověření věku pro aktivaci online účtu Vaprio

Ověření věku pro aktivaci online účtu Vaprio

Pro nákup na eshopu Vaprio musíte nejprve ověřit svůj věk – je to rychlé a snadné.

Elektronické cigarety a náplně smíme prodávat pouze osobám starším 18-ti let a dle zákonných požadavků musíme mít elektronický počítačový systém, který jednoznačně ověří věk spotřebitele. Z tohoto důvodu není možné na eshopu Vaprio.cz nakupovat bez registrace. Pokud ještě nemáte svoji registraci, můžete si účet snadno vytvořit a následně před prvním nákupem ho i zdarma ověřit. Je to snadné a nabízíme několik různých variant tohoto ověření.

Stav ověření účtu najdete po přihlášení na svém profilu v záložce „Ověření plnoletosti“.

Ověření na prodejně

Nejsnazší způsob ověření online účtu je při osobní návštěvě na prodejně – kdy si založíte zákaznickou kartu, personál prodejny dle dokladu totožnosti ověří vaši plnoletost a na zaregistrovaný email vám automaticky založíme i online účet. Tudíž pokud máte zákaznickou kartu Vaprio, již máte ověřený online účet – pokud jste ho nikdy nepoužili, můžete použít odkaz na obnovu hesla. Pokud již máte online účet dopředu vytvořený, karta a ověření se na něj automaticky napáruje.

Bankovní identitou

Pokud máte bankovní účet u banky, která již používá službu Bankovní identita, je to velmi rychlý a snadný způsob. Pro ověření zvolte tuto možnost a následně si vyberte svoji banku – v době psaní tohoto článku službu podporují Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, Moneta Money Bank a Raiffeisen Bank, postupně se přidávají i další banky. Prostřednictvím odkazu v našem zákaznickém profilu zvolíte svoji banku, dostanete se na přihlášení do internetového bankovnictví a v něm následně pouze potvrdíte, že s námi sdílíte čistě své jméno a datum narození. Zákaznický účet Vaprio je následně ihned aktivní a ověřený pro nákup.

mojeID

Pro ověření službou mojeID musíte mít tento online účet a v něm vyplněné datum narození. Stačí si v profilu zvolit tuto možnost, přihlásit se ke svému účtu mojeID a sdílet s námi údaje o jménu, příjmení a vašem datu narození.

idGuard

Bezpečná forma ověření online pomocí aplikace idGuard, k čemuž budete potřebovat doklad totožnosti (občanský / řidičský průkaz) a počítač s kamerou nebo mobilní telefon. Po vyfocení dokladu a potvrzení správnosti údajů se musíte ještě i vy vyfotografovat a potvrdit, že jste skutečně osoba uvedená na dokladu totožnosti. Údaje nejsou uchovávány a systém nám opět předá pouze údaje nutné pro legislativní ověření plnoletosti.

Ověření zásilkou

Poslední varianta ověření online účtu trvá déle a na rozdíl od minulých způsobů nemáte účet aktivní pro objednávky ihned. Zásilka vám budete doručena na adresu nebo výdejní místo Zásilkovny a společně s tím bude ověřena plnoletost. Služba je zpoplatněná cenou 100 Kč, kterou vám při převzetí zásilky a ověření účtu vrátíme ve formě poukazu na nákup v hodnotě 100 Kč. Cenu za toto ověření je možné zaplatit pouze převodem na účet nebo platební kartou online. Jakmile vám přijde zásilka a převezmete ji, nejpozději do druhého dne bude online účet Vaprio ověřený.

Jakmile některým z výše uvedený způsobů ověříte svůj online účet, můžete hned začít nakupovat a využívat všech forem dopravy. Bohužel z důvodu legislativních požadavků je online ověření účtu nutné i pro objednávky s osobním odběrem na některé z našich prodejen.

Vaprio Premium
Nahoru

Důležité informace


Zákaz prodeje elektronických cigaret osobám mladším 18 let.

Pro správné fungování webu a analýzu návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb společnosti Google (Analytics, reCaptcha) a od Vás potřebujeme souhlas s jejich využitím. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat (vyvolejte znovu okno přes odkaz "Cookies" v patičce webu).