Evropská komise chce slyšet Vaše názory
25.05.2022

Evropská komise chce slyšet Vaše názory

Přešli jste z klasických cigaret na elektronické? Podělte se o své zkušenosti s Evropskou komisí.

Elektronické cigarety a náplně jsou regulovaným odvětvím na základě Směrnice TPD (Tobacco Products Directive). Na návrh Evropské komise vstoupila směrnice v platnost dne 19. května 2014 a účinnost v členských státech EU začala 20. května 2016. Tato směrnice určila maximální objem e-liquidů obsahujících nikotin k prodeji na jednu plnicí nádobku na 10 ml. Síla nikotinu v e-liquidech nemůže být větší než 20 mg/ml a začalo se vyžadovat, aby výrobky obsahující nikotin a jejich obaly byly chráněné vůči neoprávněné manipulaci a aby byly odolné před manipulací dětmi. Nové nařízení také zakázalo používání určitých složek, které zahrnovaly taurin, barviva a kofein, nařízení zavedlo povinné používání nového označování a zdravotních varovných značek na obalech.

V těchto dnech Evropská komise připravuje novou verzi Směrnice TPD, která přinese další změny v kategorii elektronických cigaret a náplní. Důležité je, aby uměla Komise i díky Vám odlišit domněnky od skutečnosti a pro to vyhlásila možnost zasílat připomínky i od široké veřejnosti (např. od laiků a nezávislých expertů). Velká část přijatých pravidel stojí na skutečnosti, která má za cíl chránit spotřebitele, ale existují i návrhy, které takový základ nemají, jako například omezení prodeje ochucených náplní nebo zákaz znovu plnitelných cigaret. Právě Vaše zkušenost s přechodem na elektronickou cigaretu a zaslání Vašich připomínek může pomoci Komisi ke správnému rozhodnutí. Připomínky můžete zasílat do 17. června 2022 ve svém jazyce ZDE.

 

Přihlášení k zaslání připomínek je jednoduché. V prvním kroku zvolte možnost "Zaslat připomínku". Pokud ještě nemáte účet na EU portálu, zvolte možnost "Vytvořit účet". Po zadání e-mailové adresy vám bude obratem zaslán link na vytvoření hesla a následně můžete zaslat svou připomínku.

Vaprio Premium
Nahoru

Důležité informace


Zákaz prodeje elektronických cigaret osobám mladším 18 let.

Pro správné fungování webu a analýzu návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb společnosti Google (Analytics, reCaptcha) a od Vás potřebujeme souhlas s jejich využitím. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat (vyvolejte znovu okno přes odkaz "Cookies" v patičce webu).